wykończenia wnętrz to skomplikowana i pracochłonna sprawa

Wykończenia wnętrz Warszawa to skomplikowana i pracochłonna sprawa, jednak każdy, kto kupuje własne mieszkanie lub buduje dom, prędzej czy później będzie musiał skonsultować się z profesjonalnym projektantem. Jak przygotować się do takiego spotkania i co należy wiedzieć? Oczywiście, nowoczesne podejście do klienta powoduje, że nietrudno będzie znaleźć projektanta, który wszystko nam wytłumaczy i będzie zawsze skłonny odpowiedzieć na wszystkie pytania – wydaje się więc, że najłatwiej po prostu zadzwonić do specjalisty i pozostawić nasze mieszkanie w jego rękach.

Warto jednak wiedzieć, co w ogóle architekt jest w stanie dla nas zrobić, tak, aby współpraca była owocna i płynna. Oczywiście podstawową usługą oferowaną przez projektanta wnętrz jest dostarczenie projektu. Najczęściej wykonuje się dwie wersje – projekt koncepcyjny oraz projekt wykonawczy. Projekt koncepcyjny jest podstawowym zobrazowaniem przyszłego wyglądu mieszkania i zawiera rozplanowanie pomieszczeń wraz z materiałami wykończeniowymi i kolorystyką.

Wykonuje się go na podstawie inwentaryzacji pomieszczeń i zrozumienia potrzeb klienta, najczęściej w kilku opcjach. Na tym etapie przygotowuje się często komputerowe wizualizacje 3D projektu. Projekt wykonawczy zawiera dodatkowe informacje techniczne – rozplanowanie przyłączy elektrycznych i kanalizacyjnych, wymiary i widoki poszczególnych ścian itp. Na podstawie zaakceptowanego przez klienta projektu wykonawczego można przygotować ogólny kosztorys, który następnie służy do skompletowania materiałów i rozplanowania prac wykończeniowych.